چگونگی بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۱ کد : ۱۷۷ دوره های جدید اخبار مرکز شماره یک
تعداد بازدید:۲۱۴
اطلاع و آگاهی از معافیت‌های مالیاتی مندرج در قانون مالیات‌های مستقیم و سایر قوانین مربوطه موجبات افزایش انگیزه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و بالتبع افزایش تولید ملی را فراهم می‌نماید. موضوع مالیات و مخصوصاً مالیات‌های تکلیفی و ضمانت اجرای قانونی برای مالیات‌های تکلیفی و اینکه در صورت عدم اطلاع از قوانین و مقررات مالیاتی و به خصوص عدم اطلاع از فعالیت‌های مالی موجب می‌شود تا بسیاری مواقع ادارات مالیاتی برای مطالبه و وصول مالیات حساب‌های بانکی اشخاص را بلوکه کنند و از آنها معادل بدهی مالیاتی برداشت نمایند. تلفن‌های محل کار آنها را قطع و مدیران مربوطه را با ممنوع الخروج کردن و بسیاری اقدامات دیگر که قانون گذار به آنها اجازه داده است در مضیقه و تنگنا قرار دهند. یکی از مهمترین دلایل این مسئله به آشنایی ناکافی و حتی فقدان آگاهی افراد و دستگاه‌های ذیربط به موضوع بر می‌گردد.
چگونگی بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی

اهداف:
- آشنایی با ظرایف قانونی پیرامون معافیت از مالیات‌ها.
- استفاده از فرصت‌های قانونی جهت حمایت از سرمایه گذاران و شرکت‌های دولتی و خصوص.

شرایط پذیرش:
- این دوره آموزشی کوتاه مدت برای دانش‌آموختگان، مدیران مالی و کارشناسان حقوقی سازمان‌ها و ادارات برگزار می‌شود. شرط لازم برای گذراندن این دوره، داشتن مدرک کارشناسی در رشته مرتبط می‌باشد.

توانایی‌های فراگیران در پایان دوره:
- شاخت دقیق و کاربرد انواع معافیت‌های مالیاتی، اظهار‌نامه مالیاتی، آئین‌نامه نحوه تنظیم و تحریر دفاتر قانونی، مراجع حل اختلاف پس از ابلاغ و چگونگی مراحل دادرسی مهلت‌های قانونی.
 

 

کلید واژه ها: کارگروه ضمن خدمتدوره های مرکز آموزش های تخصصی هنر و علوم انسانی


نظر شما :