جلسه صمیمی اعضای معاونت آموزشی با ریاست واحد / جوایز مسابقات کتابخوانی ماه رمضان اهدا شد.

جوایز مسابقات کتابخوانی ویژه روز ولادت امام حسن مجتبی و شب قدر روز دوشنبه 28 خرداد ماه در جمع صمیمی کارکنان معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم به برگزیدگان اهدا شد.

اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل برای جهاددانشگاهی قم

 

مدیر کل برنامه ریزی و توسعه آموزش جهاددانشگاهی گفت: طی ۳ سال گذشته و پیگیری های لازم از دفتر امور آزمون های سازمان سنجش و آموزش کشور جهت برگزاری آزمون تافل به عمل آمده، قرار شد جهت برگزاری آزمون تافل در سه استان خراسان رضوی، قم و آذربایجان غربی مجوز لازم صادر شود.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسین کلانتری مدیر کل برنامه ریزی و توسعه آموزش جهاددانشگاهی گفت: طی 3 سال گذشته و پیگیری های لازم از دفتر امور آزمون های سازمان سنجش و آموزش کشور جهت برگزاری آزمون تافل به عمل آمده، که طی جلسات مختلف قرار شد برای 8 واحد جهاددانشگاهی مجوز برگزاری آزمون صادر شود. با توجه به این که در اغلب استان ها، دانشگاه ها و موسسات آموزشی مجوز لازم را اخذ نموده اند، در مجموع قرار شد جهت برگزاری آزمون تافل در سه استان خراسان رضوی، قم و آذربایجان غربی مجوز لازم صادر شود.
 
وی در این زمینه افزود: طبق هماهنگی قبلی نماینده سازمان سنجش ازامکانات و تجهیزات واحد قم 25 اردیبهشت بازید به عمل آورد و هم چنین از امکانات وتجهیزات واحدهای استان خراسان رضوی و آذربایجان غربی نیز با حضور نماینده سازمان سنجش بازدید بعمل خواهد آمد.
 
دکتر کلانتری تصریح کرد: هر چند بیش از 20 سال است که دوره های آمادگی آزمون تافل در جهاددانشگاهی برگزار می شود،  ولی برای اولین بار است که مجوز آزمون بین المللی تافل برای جهاددانشگاهی صادر می شود.

 

 

 

 

برگزاري دوره آموزشي امدادگر اورژانس

نخستين دوره آموزشي امدادگر اورژانس در مركز آموزش گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد استان قم، دوره آموزشي امدادگر اورژانس از يكشنبه 3 تيرماه به مدت 75 روز در مركز آموزش گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم برگزار مي شود.

در اين دوره كه به مدت 80 ساعت به صورت تئوري و عملي برگزار مي شود، شركت كنندگان با مباحثي همچون، مروری بر ساختمان و عملکرد بدن، نحوه کنترل علائم حیاتی(v/s) ، اورژانس های رفتاری،  اورژانس های زایمان و .... آشنا مي شوند.

گفتني است به شركت كنندگان در پايان دوره و موفقيت در آزمون گواهينامه جهاددانشگاهي واحد علوم پزشكي تهران اعطا خواهد شد.

مركز آموزش هاي تخصصي گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم در خيابان دورشهر، نبش كوچه 20 قرار دارد كه علاقمندان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تماس 37748632 تماس حاصل نمايند.

 

افزایش همکاری های سازمان نظام پزشکی و جهاددانشگاهی استان قم

رئیس و معاونین جهاددانشگاهی واحد استان قم روز صبح پنجشنبه 17 خرداد ماه با رئیس و مدیران سازمان نظام پزشکی استان قم دیدار و گفتگو کردند.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری رئیس این واحد با حضور در دفتر ریاست سازمان نظام پزشکی استان قم پس از ارائه گزارش مختصری از فعالیت های گسترده جهاددانشگاهی آمادگی واحد استان قم را جهت همکاری های همه جانبه با سازمان نظام پزشکی استان اعلام کرد.
 
در این دیدار دکتر عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با ابراز خورسندی از حضور جهاددانشگاهی در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی کشور به عنوان نهادی مردمی و انقلابی از همکاری با این نهاد انقلابی استقبال کرد.
 
وی گفت: همکارانمان در سازمان به جهاددانشگاهی راغب تر هستند و امیدواریم در برگزاری همایش های باز آموزی رشته های پزشکی و آموزش مهارت های نوین پزشکی با جهاددانشگاهی به تجارب ارزنده ای دست یابیم.

در پایان این جلسه مقرر شد همکاری های سازمان نظام پزشکی و جهاددانشگاهی واحد استان قم با انعقاد تفاهم نامه آموزشی و رفاهی ویژه خانواده های سازمان نظام پزشکی آغاز شود.

 

 

 

 

 

بازدید معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم از مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی

http://www.31654.ir/images/SH/1397/02/IMG_2157.jpg

حجت الاسلام و المسلمین یزدی به همراه جمعی از مدیران دادگستری استان، صبح روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه از مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی واحد استان قم بازدید و با مدیران این واحد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، کلیه مراحل فرایند اجرایی "طرح تقویم زندگی ما" از بدو ورود زوجین تا پنج سال پس از گذشت زندگی مشترک در این دیدار شرح داده شد و به تایید معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم رسید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم در این دیدار با ابراز خرسندی از آماده سازی فضای فیزیکی متناسب با اجرای دوره های مشاوره خانواده در مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی گفت: زمینه های همکاری گسترده ای با جهاددانشگاهی داریم و امیدواریم شاهد تجمیع تمامی دوره های مرتبط با ازدواج در این مرکز باشیم.

حجت الاسلام یزدی به توانمندی، ظرفیت بالا و سابقه درخشان جهاددانشگاهی در اجرای دوره های مشاوره ای و سبک زندگی اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی می‌تواند علاوه بر طرح تقویم زندگی ما و آموزش زوجین جوان، به آموزش های پس از طلاق و رجوع زوجین نیز بپردازد.

سعید کاویانی، مدیر کل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت هدفمندی آموزش های خانواده در جهاددانشگاهی گفت: در ارائه سرفصل های آموزشی خانواده باید به پیشینه آموزشی افراد توجه شود تا از تکرار مکررات و اتلاف وقت فراگیران این دوره ها پرهیز شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان قم در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به همکاری گسترده جهاددانشگاهی با سازمان های مرتبط با ازدواج در استان اشاره کرد و گفت: در این راه با استعانت از خداوند متعال و با همکاری سازمان ها و نهاد های استان گام برمیداریم و با تشکیل کمیته های تخصصی و برگزاری نشست های علمی در استان به استحکام و نحوه دستیابی خانواده به حس خوشبختی کمک خواهیم کرد.

دکتر محمد حیدری افزود: جهاددانشگاهی قم با بهره مندی از آزمایشگاه های تشخیص طبی و جنین شناسی توانایی ارائه کلیه خدمات مشاوره ای به زوجین را دارد و می‌تواند تمام مراحل مشاوره ازدواج و باروری خانواده بدون ارجاع به مراکز دیگر به انجام رساند.

حبیبی معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم نیز در این دیدار به ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی ساختمان مرکز آموزشی و طرح تقویم زندگی ما پرداخت و گفت: مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی در سه طبقه مجزا و در سه کاربری آموزشی، اداری و مشاوره ای طراحی و قابل بهره برداری است.

وی با اشاره به تدوین دقیق طرح تقویم زندگی ما افزود: یکی از معزلات در زندگی زوجین بی‌کاری و اشتغال است و در این مرکز دوره های اشتغال محور و مرتبط با کارآفرینی برای علاقه مندان و خانواده های مراجعه کننده تدوین و آماده برگزاری است.

حبیبی همچنین به تفاوت های مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی با دیگر مراکز استان پرداخت و گفت: مراکز مشاوره ای سطح استان عموما بصورت تک محوری فعالیت میکنند و این در حالی است که مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی در محورهای آموزشی، مشاوره ای، فرهنگی و پژوهشی به ارائه خدمت به همشهریان می‌پردازد.

گفتنی است مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی استان قم نبش کوچه 49 خیابان 19دی شهر قم واقع است و آماده ارائه خدمات آموزشی به همشهریان گرامی است.

 

 

 

مشارکت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی قم در پروژه ملّی EIGHT

با امضای قراردادی بين جهاد دانشگاهی واحد قم و جهاد دانشگاهی واحد قزوين تولید سوالات و ديكشنري مجموعه کتاب Eight به معاونت آموزشي واحد قم واگذار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان قم، زهرا حبيبي، معاون آموزشي جهاددانشگاهي واحد استان قم با اعلام اين خبر گفت:‌ پيرو قرارداد منعقده؛ از مجموعه پروژه بزرگ تألیف منابع بومی آموزش زبان انگلیسی، بخش‌ بسته آزمون‌های تعیین سطح، میان‌ترم، پایان‌ترم و نیز ديكشنري آن، به واحد قم محول شد.

وي تصريح كرد:‌ اين قرارداد تا اواخر سال 97 معتبر است كه مقرر شد تا واحد استان قم در بازه هاي زماني مشخص نسبت به طراحي و ارائه سوالات مجموعه كتاب Eight اقدام نمايد.

معاون آموزشي جهاددانشگاهي واحد استان قم اعلام اينكه اين سوالات براي مجموعه 16 جلدي در سطوح مختلف طراحي خواهد شد، گفت: قرار است كه در پايان اين همكاري تعداد 5280 سوال تحويل واحد قزوين گردد.

حبیبی به ویژگی دیگر این قرارداد اشاره کرد و گفت: با توافق صورت گرفته بین معاونت آموشی واحد قم و واحد قزوین مقرر شد که تصویرسازی سوالات این مجموعه آموزش زبان انگلیسی نیز توسط این معاونت انجام گیرد.

نخستين دوره آموزشی تخصصي درمان ناباروري برگزار می شود

دوره آموزشي تكميلي تخصصي درمان ناباروری براي نخستين بار در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، زهرا حبیبی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم با اعلام این خبر گفت: باتوجه به بازدید و بررسی گروه تخصصی علوم پزشکی این نهاد از امکانات و توانمندی های معاونت آموزشی این واحد، مجوز برگزاری دوره مذکور ویژه پزشکان متخصصی زنان و زایمان صادر شد.

حبیبی بیان کرد: با هدف برگزاری این دوره آموزشی با بالاترین کیفیت؛ جلسات و همچنین بازدیدهای مشترک با حضور معاونین آموزشی و همچنین اساتید دوره در مركز درمان ناباروري و پژوهشکده ابن سینا برگزار شد.

وی افزود: در اين بازديد و جلسات بر همكاري هاي بيشتر و همچنین رعایت خط مشي يكسان در برگزاري دوره آموزشي در اهميت ويژه اي قرار گرفت.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی قم ادامه داد: دوره آموزشي  تكميلي تخصصي باليني (درمان ناباروري) برای نخستین بار در استان قم با هدف توانمندسازی فراگیران در زمینه علل ناباروری و مسائل مربوط به آن و نحوه درمان آن برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه متعاقباً زمان ثبت نام در این دوره اعلام خواهد شد، تأکید کرد: فرآیند جذب فراگیر در این دوره در حال تدوین و آماده سازی است که شامل بررسی رزومه، مصاحبه حضوری و مصاحبه تخصصی و ... می باشد.

حبیبی گفت: فیزیولوژی و اندوکرینولوژی تولیدمثل، علل نازایی زنان و مردان، تحریک تخمک گذاری، IUI ، ART،دشواری ها و عوارض و پیشرفت های آن، سونوگرافی و آندوسکوپی در نازایی را از جمله سرفصل های این دوره آموزشی می باشد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم خاطرنشان کرد: این دوره از سوی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم با همکاری مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد برگزار می شود.