اولین دوره آموزشی آشنایی با گیاهان پر مصرف آغاز شد

اولین دوره آموزشی آشنایی با گیاهان پر مصرف و مفردات غذایی در مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی استان قم آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم این دوره آموزشی طی 30 ساعت و در 10 جلسه سه ساعته به صورت تئوری برای عموم فراگیران برگزار خواهد شد.

بر اساس نظر گیاه‌شناسان و پژوهشگران علوم مرتبط منابع طبیعی، گیاهان دارویی به لحاظ درمان و هم پیشگیری از بیماری‌ها از ارزش و اهمیت خاصی در تأمین بهداشت و سلامتی جوامع برخوردارند. سرزمین ایران از نظر تنوع گیاهی، به خصوص از منظر گیاهان دارویی، جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای گیاهی جهان دارد.

تعداد گونه‌های گیاهی ایران در حدود 8000 گونه است و تحقیقات دانش‌پژوهان کشور نشان داده است که از این تعداد بیش از 2500 گونه دارای خواص دارویی، پزشکی، عطری، ادویه‌ای، آرایشی و بهداشتی، رنگ‌دهنده، طعم‌دهنده، مکمل غذایی، کنترل‌کننده حشرات و علف هرز و سایر موارد هستند.

به ‌علاوه، از تعداد کل گونه‌های شناخته شده، نزدیک 1730 گونه به عنوان گیاهان بومی‌ایران (اندمیک) هستند که تنها در سرزمین ایران می رویند و به عنوان یک ظرفیت انحصاری در کشور محسوب می‌شوند.

شایان ذکر است، این دوره آموزشی روزهای یکشنبه از ساعت 16 الی 19 در محل مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی، نبش کوچه 20 خیابان شهید فاطمی، با تدریس دکتر مریم بهمن در حال برگزاری است.

گفتنی است فراگیران این دوره پس از قبولی در آزمون پایانی گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی را دریافت خواهند کرد.

متقاضیان شرکت در این دوره آموزشی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن37748632 تماس حاصل نمایند و برای ثبت نام آنلاین روی این لینک کلیک کنید.

 

 

دوره آموزشی تربیت نیروی پذیرش در آزمایشگاه تشخیص طبی برگزار خواهد شد

 اولین دوره آموزشی تربیت نیروی پذیرش در آزمایشگاه تشخیص طبی در مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی استان قم در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم این دوره آموزشی 56 ساعت، شامل 46 ساعت آموزش تئوری و 10 ساعت آموزش عملی به طول خواهد انجامید.

با توجه به حجم بالای کاری نیروهای مستقر در آزمایشگاه ها و طولانی بودن زمان لازم برای رسیدگی به کلیه امور آزمایشگاهی، کاهش میزان خطا و مشکلات موجود در آزمایشگاه و ارائه بهترین خدمات به مراجعین، مرکز آموزش های تخصصی جهاددانشگاهی نسبت به تدوین و اجرای دوره آموزشی تربیت نیروی پذیرش در آزمایشگاه های تشخیص طبی اقدام نموده است.

از جمله وظایف نیروهای آموزش دیده در این دوره ها می‌توان به انجام موارد مربوط به پذیرش بیمار، بررسی و وارسی برگه های آزمایشگاهی، مراقبت از بیماران به هنگام نمونه‌گیری، اجرای دستور کار مسئول بخش آزمایشگاهی، همکاری با همکاران جهت جمع آوری نمونه ها، آشنایی و تسلط به CPR یا همان احیای قلبی ریوی اشاره نمود.

شایان ذکر است، این دوره آموزشی روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 16 تا 20 و پنجشنبه ها از ساعت 13 الی 15:30 در محل مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی واقع در خیابان شهید فاطمی نبش کوچه 20 برگزار خواهد شد.

گفتنی است فراگیران این دوره پس از قبولی در آزمون پایانی گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی را دریافت خواهند کرد.

متقاضیان شرکت در این دوره آموزشی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن37748632 تماس حاصل نمایند و برای ثبت نام آنلاین روی این لینک کلیک کنید.

 

 

 

هشتاد و هشتمین دوره تربیت مربی مهد کودک خاتمه یافت

آزمون پایانی هشتاد و هشتمین دوره تربیت مربی مهد کودک امروز چهارشنبه ۱۴ آذرماه بصورت آنلاین در مرکز فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم دوره های تربیت مربی مهدکودک با هدف تامین نیروی متخصص و کارآمد مهد های کودک تحت نظر سازمان بهزیستی با همکاری این سازمان در سطح کشور برگزار در حال برگزاری است.

این دوره آموزشی که از سال 1386 دراستان قم برگزار می شود تا کنون 88 بار تکرار شده است و در این مدت حدود 2500 نفر آموزش های مربی گری مهد های کودک را دریافت کرده اند.

شایان ذکر است در دوره آموزشی تربیت مربی مهدهای کودک آموزش های نظری و عملی شامل روانشناسی رشد، شیوه های قصه گویی به کودکان، بیماری های شایع کودکان و ... در 120 ساعت به فراگیران ارائه می شود.

فراگیران پس از گذراندن آموزش های نظری و عملی، برای تکمیل دوره آموزشی در مهدهای کودک زیرنظر سازمان بهزیستی 30 ساعت کارورزی خواهند کرد که پس از اتمام دوره و ارائه گزارش پایان کارورزی گواهینامه اتمام دوره آموزشی مربی گری مهدکودک را دریافت خواهند کرد. 

فراگیران دوره تربیت مربی مهدکودک با دریافت گواهینامه جهاددانشگاهی می‌توانند در مهدکودک های زیر نظر سازمان بهزیستی مشغول به کار شوند.

علاقه مندان به شرکت در دوره های تربیت مربی و مدیر مهدکودک برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مرکز آموزش های تخصصی شماره یک جهاددانشگاهی نبش کوچه 49 خیابان 19 دی مراجعه فرمایند و یا با شماره گیری 37759143 با کارشناسان این مرکز آموزشی ارتباط برقرار نمایند.

 

آزمون استخدامی شرکت توزیع نیروی برق در مرکز شماره یک جهاددانشگاهی قم برگزار شد

 

 

 

images/SH/1397/07/-IMG_5822.jpgآزمون تامین نیروی پیمانکاری حجمی شرکت آریان مهر نوآور پارس (پیمانکار شرکت توزیع نیروی برق استان قم) روز پنجشنبه ۵ مهر ماه در مرکز آموزش شماره یک جهاددانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم این آزمون برای تامین 15 نفر نیروی انسانی مورد نیاز شرکت توانیر (توزیع نیروی برق) توسط شرکت آریان مهر نوآور پارس از ساعت 9 آغاز شد و تا ساعت 12 ادامه یافت.

در این آزمون مجموعا 82 نفر حضور یافتند که 62 نفر برای مشاغل نگهبانی و 20 نفر برای مشاغل سیمبانی ثبت نامه شرکت کرده و به سوالات عمومی و تخصصی طرح شده در این آزمون پاسخ دادند.

گفتنی است از میان شرکت کنندگان در این آزمون 3 نفر با مدرک تحصیلی دیپلم یا کاردانی برای مشاغل نگهبانی و 12 نفر با مدرک تحصیلی کارشناسی برق صنعتی برای مشاغل سیمبانی پذیرفته خواهند شد.

 

 

 

 

جهادگران دانشگاهی استان قم در سوگ سالار شهیدان گریستند

 

مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان در مرکز فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی واحد استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم جهادگران این واحد روز دوشنبه دوم مهر ماه 1397 در مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان شرکت کردند.

این مراسم با قرائت زیارت عاشورا و نوحه خوانی جهادگران آغاز شد، با مدیحه سرایی مداح اهل بیت ادامه و با اطعام جهادگران در سفره احسان حسینی خاتمه یافت.

شایان ذکر است جهادگران جهاددانشگاهی واحد استان قم با ذکر مصیبت حضرت علی اکبر (ع) در آیین قرائت زیارت عاشورا به مناسبت هفته دفاع مقدس بار دیگر با رزمندگان و ایثارگران جوان دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.

گفتنی است این مراسم به همت اعضا و بدون هزینه از حساب واحد برپا شد.

 

 

 

 

همکاری جهاددانشگاهی و انجمن طب سنتی ایران

در جلسه هم اندیشی مديران جهاد دانشگاهي قم و انجمن طب سنتي ايران شعبه قم، راهکارهای اجرايي همكاري هاي في مابين در حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگي مورد بررسي قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم مدیران انجمن طب سنتی روز سه شنبه 20 شهریور ماه با حضور در ساختمان معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم با رئیس و سرپرست معاونت آموزشی این واحد دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه هم اندیشی دکتر حسین مرادی دهنوی رئیس دانشکده طب سنتی ایران درقم، دکتر سیدرضا وکیلی نیا رئیس انجمن طب سنتی ایران شعبه قم و دکتر اصغری متخصص طب سنتی با دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، علی حسینی سرپرست معاونت آموزشی و محمد رستمی مدیر اداره نظارت و ارزشیابی معاونت آموزشی به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه های موجود همکاری و ظرفیت های دو نهاد برای ارتقاء سطح دانش علاقه مندان و متخصصان طب سنتی پرداختند.

در پايان اين جلسه مقرر گرديد همكاري هاي مورد توافق در قالب عقد تفاهم نامه همكاري آغاز گردد.

 

 

 

۷ کارگروه آموزشی جهاددانشگاهی قم، بالاترین سطوح آموزشی در استان را اجرا می‎کنند

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم از فعالیت ۷ گروه آموزشی در بالاترین سطح علمی و فنی این واحد در استان قم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم محمد حیدری گفت: در حال حاضر جهاددانشگاهی در سطح کشور در 7 کارگروه آموزشی کامپیوتر، فنی و مهندسی، زبان های خارجی، کشاورزی و منابع طبیعی،‌ هنر، علوم پزشکی و علوم انسانی دوره برگزار می کند که در حال حاضر در استان قم 6 کارگروه(به غیر از کشاورزی و منابع طبیعی) به صورت تخصصی و عمومی دوره‌های آموزشی را برگزار می کنند.

وی افزود: به غیر از دانشجویان که اکثریت فراگیران ما را در دوره های آموزشی تشکیل می دهند، برای سایر اقشار دیگر جامعه نیز برنامه ریزی هایی متناسب با نیازهای آنان انجام شده است.

وی اظهارکرد:‌ مثلا در گروه زبان های خارجی، ویژه کودکان تا بزرگسالان دوره هایی برگزار می شود، یا در گروه علوم انسانی برای خانم های خانه دار و زوجین دوره های آموزشی را پیش بینی کرده ایم؛ لازم به ذکر است که کارمندان ادارات، نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی هم می توانند در این دوره های آموزشی متناسب با شغل خودشان شرکت کنند.

حیدری گفت: باتوجه به حضور جهاددانشگاهی در دانشگاه‌ها و همچنین صنعت و نقش این نهاد انقلابی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه، سعی شده است در دوره‌های آموزشی به مباحث مهارت محوری و همچنین نیازمحوری توجه بیشتری شود، در اصل آموزش‌های جهاددانشگاهی ترکیبی از آموزش‌های علمی، دانشگاهی(به علت استفاده از اساتید دانشگاه) و همچنین کاربردی و مهارتی است که این موضوع می تواند در کنار اعتبار گواهینامه‌های این نهاد به عنوان وجه تمایز مراکز آموزشی جهاددانشگاهی با سایر مراکز آموزشی باشد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: در حال حاضر ما در 4 مرکز آموزشی در سطح شهر مقدس قم به ارائه خدمات آموزشی کوتاه مدت می پردازیم که در سال گذشته حدود 12000 فراگیر در دوره های آموزشی جهاد دانشگاهی شرکت کردند که پیش بینی می شود این عدد در سال جاری افزایش یابد.

وی با اشاره به فعالیت آموزشی جهاددانشگاهی قم در عرصه بین نهادی و بین بخشی نیز گفت:  اکنون با حدود 30 سازمان، نهاد و دستگاه دولتی و غیردولتی تفاهم نامه‌های همکاری مشترک منعقد کرده‌ایم که کارکنان و خانواده‌های ایشان می توانند از خدمات ما در مراکز آموزشی با تخفیفات مناسبی استفاده نمایند، همچنین کلیه دانشجویان دانشگاه های دولتی استان نیز از خدمات تخفیفی این نهاد انقلابی بهره مند می شوند.