مشارکت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی قم در پروژه ملّی EIGHT

با امضای قراردادی بين جهاد دانشگاهی واحد قم و جهاد دانشگاهی واحد قزوين تولید سوالات و ديكشنري مجموعه کتاب Eight به معاونت آموزشي واحد قم واگذار شد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد استان قم، زهرا حبيبي، معاون آموزشي جهاددانشگاهي واحد استان قم با اعلام اين خبر گفت:‌ پيرو قرارداد منعقده؛ از مجموعه پروژه بزرگ تألیف منابع بومی آموزش زبان انگلیسی، بخش‌ بسته آزمون‌های تعیین سطح، میان‌ترم، پایان‌ترم و نیز ديكشنري آن، به واحد قم محول شد.

وي تصريح كرد:‌ اين قرارداد تا اواخر سال 97 معتبر است كه مقرر شد تا واحد استان قم در بازه هاي زماني مشخص نسبت به طراحي و ارائه سوالات مجموعه كتاب Eight اقدام نمايد.

معاون آموزشي جهاددانشگاهي واحد استان قم اعلام اينكه اين سوالات براي مجموعه 16 جلدي در سطوح مختلف طراحي خواهد شد، گفت: قرار است كه در پايان اين همكاري تعداد 5280 سوال تحويل واحد قزوين گردد.

حبیبی به ویژگی دیگر این قرارداد اشاره کرد و گفت: با توافق صورت گرفته بین معاونت آموشی واحد قم و واحد قزوین مقرر شد که تصویرسازی سوالات این مجموعه آموزش زبان انگلیسی نیز توسط این معاونت انجام گیرد.

نخستين دوره آموزشی تخصصي درمان ناباروري برگزار می شود

دوره آموزشي تكميلي تخصصي درمان ناباروری براي نخستين بار در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، زهرا حبیبی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم با اعلام این خبر گفت: باتوجه به بازدید و بررسی گروه تخصصی علوم پزشکی این نهاد از امکانات و توانمندی های معاونت آموزشی این واحد، مجوز برگزاری دوره مذکور ویژه پزشکان متخصصی زنان و زایمان صادر شد.

حبیبی بیان کرد: با هدف برگزاری این دوره آموزشی با بالاترین کیفیت؛ جلسات و همچنین بازدیدهای مشترک با حضور معاونین آموزشی و همچنین اساتید دوره در مركز درمان ناباروري و پژوهشکده ابن سینا برگزار شد.

وی افزود: در اين بازديد و جلسات بر همكاري هاي بيشتر و همچنین رعایت خط مشي يكسان در برگزاري دوره آموزشي در اهميت ويژه اي قرار گرفت.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی قم ادامه داد: دوره آموزشي  تكميلي تخصصي باليني (درمان ناباروري) برای نخستین بار در استان قم با هدف توانمندسازی فراگیران در زمینه علل ناباروری و مسائل مربوط به آن و نحوه درمان آن برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه متعاقباً زمان ثبت نام در این دوره اعلام خواهد شد، تأکید کرد: فرآیند جذب فراگیر در این دوره در حال تدوین و آماده سازی است که شامل بررسی رزومه، مصاحبه حضوری و مصاحبه تخصصی و ... می باشد.

حبیبی گفت: فیزیولوژی و اندوکرینولوژی تولیدمثل، علل نازایی زنان و مردان، تحریک تخمک گذاری، IUI ، ART،دشواری ها و عوارض و پیشرفت های آن، سونوگرافی و آندوسکوپی در نازایی را از جمله سرفصل های این دوره آموزشی می باشد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم خاطرنشان کرد: این دوره از سوی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم با همکاری مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد برگزار می شود.

با همکاری جهاددانشگاهی قم؛ طرح فراگیر مشاوره ازدواج در قم اجرا می شود

 مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم از اجرای طرح آموزش و مشاوره خانواده در جهت پیشگیری از طلاق با عنوان "تقویم زندگی ما" با محوریت جهاددانشگاهی واحد استان قم خبرداد.

عطاالدین قاسمی مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم 16 بهمن در نشست صمیمی دکتر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با نمایندگان نهادهای مردمی استان قم گفت: یکی از فعالیت های مهم استانداری قم در زمینه حل مشکلات مرتبط به ازدواج، در پیش، حین و پس از ازدواج ایجاد یک بستر جدید است که در این زمینه همکاری گسترده ای با جهاددانشگاهی واحد استان قم انجام خواهد شد.
وی افزود: در این طرح که با همکاری جهاددانشگاهی واحد استان قم اجرا می شود، کسانی که برای ازدواج به دفاتر مراجعه می کنند با یک نامه به مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی معرفی می‎شوند و طی پنج سال در زمینه های مختلف آموزش می‌بینند و تحت مشاورهای این مرکز قرار می‌گیرند؛ زیرا یکی از مهم‎ترین دلایل افزایش آمار طلاق عدم آموزش های لازم در زمینه زندگی مشترک و مهارت‎های زندگی و عدم مشاوره‎های مطلوب به خصوص در سال‎های اولیه ازدواج است.
قاسمی بیان کرد: طلاق نیز یکی از مهم‎ترین آسیب های اجتماعی امروز کشور و استان قم است که در این زمینه نیز سامانه تسنیم فعال شده است که یک طرح فرادستی است و در آن پیش از تشکیل پرونده در دادگاه برای ثبت طلاق زوجین به این سامانه عودت داده می شوند تا در یک نظام مشاوره ای مطلوب قرار گیرند تا مشکلات آن‎ها به جای حضور در یک پروسه حقوقی وارد فاز مشاوره‎ای و حل مشکل شود.
گفتنی است، در ادامه این نشست زهرا حبیبی معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم به تشریح طرح تقویم زندگی ما که قرار است با محوریت جهاددانشگاهی واحد استان قم در استان به مرحله اجرا در بیاید پرداخت.

ورود جهاددانشگاهی در آموزش های خانواده، ضروری است

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم اظهار کرد: ورود جهاددانشگاهی در حوزه آموزش های خانواده ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، حجت الاسلام والمسلمین یزدی، در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم با بیان اینکه تشکیل خانئاده یکی از مهمترین مسائل دینی و اجتماعی است گفت: بهترین بنایی که در عالم تشکیل می شود خانواده است و به فرموده خداوند، وقتی این بنا از هم گسیخته می شود، عرش من(خدا) به لرزه در می آید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم، حاشیه نشینی و مهاجرت در قم را یکی از مهمترین علل بالا بودن امار طلاق در استان نامید و افزود: آمار به نسبت بالای قم در طلاق مربوط به افراد غیر بومی است، اما با این حال زیبنده شهر کریمه اهل بیت (ع) نیست که این تعداد طلاق در استان ثبت گردد و انتظار می رود با ورود جهاددانشگاهی بتوانیم قم را به عنوان یک الگو در بین سایر استان مطرح نماییم.

وی تأکید کرد: لازم است در سه بخش مهم "پیش از ازدواج"، "4 سال ابتدایی زندگی زوجین" و همچنین "پیش از طلاق" برنامه های آموزشی و مشاوره ای برنامه ریزی شود، تا بتوانیم در جهت استحکام بنیان خانواده قدم های موثرتری برداریم.

حجت الاسلام یزدی ازدواج های اجباری، ازدواج های غیرمناسب و همچنین عدم ارتباط کلامی را از مهمترین دلایل سست بودن بنیان های خانواده ذکر کرد و گفت: با وجود و گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی و عدم آموزش های مناسب در این خصوص برای زوجین شاهد کم شدن ارتباط کلامی بین زوجین هستیم که این می تواند باعث بر هم خوردن بنیان خانواده شود.

وی افزود: قرآن کریم محبت، عفو و صفح را از پایه های اصلی بنیان خانواده می داند که متآسفانه با شرایط کنونی محبت است که در بین زوجین و سایر اعضاء خانواده کم شده است و آسیب هایی را به بنیان آن وارد نموده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم، در پایان این دیدار بر برگزاری کارگاه ها و همچنین دوره های آموزشی مشترک تأکید کرد و خواستار عقد تفاهم نامه همکاری شد.

در ابتدای این جلسه، زهرا حبیبی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های آموزشی این نهاد انقلابی، بر لزوم توسعه همکاری های آموزشی بین جهاددانشگاهی و دادگستری استان قم تأکید و اعلام آمادگی کرد که دوره های آموزشی ویژه خانواده ها در پیش از ازدواج و همچنین پیش از طلاق برنامه ریزی و توسط این نهاد اجرا گردد.

 

 

 

 

بخش آموزش جهاددانشگاهی واحد قم از موفق‌ترین‎ مراکز کشور است

معاون آموزش جهاددانشگاهی کشور بخش آموزش جهاددانشگاهی واحد قم را از موفق‌ترین مراکز کشور در این زمینه دانست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر سید سعید هاشمی، روز شنبه 25 آذرماه پس از بازدید از بخش‎های آموزشی این واحد گفت: به حسب بازدیدهای دوره‎ای از مراکز آموزشی جهاددانشگاهی از بخش‎های مختلف مجموعه آموزشی این نهاد در قم بازدید به عمل آمد.

 وی افزود: خوشبختانه واحد قم در بخش آموزش و به خصوص زبان‌های خارجی فعالیت‏های بسیار خوبی داشته است و امیدواریم در بسته آموزشی Eight که واحد قم نیز متکفل اجرای بخشی از این طرح است بتوانیم فعالیت‎های بزرگی را در قالب بومی جهاد انجام دهیم.

 معاون آموزشی جهاددانشگاهی بیان کرد: مجموعه آموزش جهاد جزو مراکز خوب کشور است و امیدواریم که شاهد رشد و توسعه و پیشرفت بیشتری در این واحد باشیم و با کمک‎هایی که ستاد این واحد در قم و معاونت آموزشی در تهران ارائه می‏‌کند مسیر تعالی را طی کند.

مرکز آموزش علوم پزشکی جهاددانشگاهی قم افتتاح شد

با حضور معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور، مرکز آموزش علوم پزشکی جهاد واحد قم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم دکتر سیدسعید هاشمی صبح امروز با حضور در قم از مراکز فعال آموزشی این واحد بازدید کرد.

معان آموزشي جهاددانشگاهي در این دیدار به همراه دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم و زهرا حبیبی معاون آموزشی این واحد پس از بازدید از مرکز آموزش های تخصصی فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی از مرکز زبان نیز بازدید کرد.

وی پس از حضور در مرکز آموزش علوم پزشکی جهاددانشگاهی واحد استان قم، بطور رسمی، این مرکز آموزشی را افتتاح و از بخش‎های مختلف آن نیز بازدید کرد.

گفتنی است در این مراسم ظرفیت‎های علمی و آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی واحد استان قم، از سوی مدیران این مرکز تشریح شد و مباحثی پیرامون توسعه این فعالیت‎ها نیز با حضور هیئت همراه از جهاددانشگاهی کشور و واحد استان قم انجام شد.

شروع دوره آموزشی "دستیار دندانپزشک" برای اولین بار در قم

برای نخستین بار دوره آموزشی دستیار دندانپزشک در جهاد دانشگاهی واحد استان قم برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، دوره آموزشی دستیار دندانپزشک برای نخستین بار در جهاددانشگاهی واحد استان قم در غالب 248 ساعت آموزشی برگزار می شود.

در این دوره که با حضور اساتید و پزشکان برجسته دندانپزشکی برگزار می شود، فراگیران پس از آموزش های تئوری با حضور در مراکز تخصصی دندانپزشکی درس های تخصصی و عملی این دوره را فرا خواهند گرفت.

گفتنی است این دوره به همت مرکز آموزش های تخصصی علوم پزشکی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02537759143 تماس حاصل نمایند.