همکاری جهاددانشگاهی و انجمن طب سنتی ایران

در جلسه هم اندیشی مديران جهاد دانشگاهي قم و انجمن طب سنتي ايران شعبه قم، راهکارهای اجرايي همكاري هاي في مابين در حوزه آموزش، پژوهش و فرهنگي مورد بررسي قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم مدیران انجمن طب سنتی روز سه شنبه 20 شهریور ماه با حضور در ساختمان معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم با رئیس و سرپرست معاونت آموزشی این واحد دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه هم اندیشی دکتر حسین مرادی دهنوی رئیس دانشکده طب سنتی ایران درقم، دکتر سیدرضا وکیلی نیا رئیس انجمن طب سنتی ایران شعبه قم و دکتر اصغری متخصص طب سنتی با دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، علی حسینی سرپرست معاونت آموزشی و محمد رستمی مدیر اداره نظارت و ارزشیابی معاونت آموزشی به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه های موجود همکاری و ظرفیت های دو نهاد برای ارتقاء سطح دانش علاقه مندان و متخصصان طب سنتی پرداختند.

در پايان اين جلسه مقرر گرديد همكاري هاي مورد توافق در قالب عقد تفاهم نامه همكاري آغاز گردد.

 

 

 

۷ کارگروه آموزشی جهاددانشگاهی قم، بالاترین سطوح آموزشی در استان را اجرا می‎کنند

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم از فعالیت ۷ گروه آموزشی در بالاترین سطح علمی و فنی این واحد در استان قم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم محمد حیدری گفت: در حال حاضر جهاددانشگاهی در سطح کشور در 7 کارگروه آموزشی کامپیوتر، فنی و مهندسی، زبان های خارجی، کشاورزی و منابع طبیعی،‌ هنر، علوم پزشکی و علوم انسانی دوره برگزار می کند که در حال حاضر در استان قم 6 کارگروه(به غیر از کشاورزی و منابع طبیعی) به صورت تخصصی و عمومی دوره‌های آموزشی را برگزار می کنند.

وی افزود: به غیر از دانشجویان که اکثریت فراگیران ما را در دوره های آموزشی تشکیل می دهند، برای سایر اقشار دیگر جامعه نیز برنامه ریزی هایی متناسب با نیازهای آنان انجام شده است.

وی اظهارکرد:‌ مثلا در گروه زبان های خارجی، ویژه کودکان تا بزرگسالان دوره هایی برگزار می شود، یا در گروه علوم انسانی برای خانم های خانه دار و زوجین دوره های آموزشی را پیش بینی کرده ایم؛ لازم به ذکر است که کارمندان ادارات، نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی هم می توانند در این دوره های آموزشی متناسب با شغل خودشان شرکت کنند.

حیدری گفت: باتوجه به حضور جهاددانشگاهی در دانشگاه‌ها و همچنین صنعت و نقش این نهاد انقلابی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه، سعی شده است در دوره‌های آموزشی به مباحث مهارت محوری و همچنین نیازمحوری توجه بیشتری شود، در اصل آموزش‌های جهاددانشگاهی ترکیبی از آموزش‌های علمی، دانشگاهی(به علت استفاده از اساتید دانشگاه) و همچنین کاربردی و مهارتی است که این موضوع می تواند در کنار اعتبار گواهینامه‌های این نهاد به عنوان وجه تمایز مراکز آموزشی جهاددانشگاهی با سایر مراکز آموزشی باشد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: در حال حاضر ما در 4 مرکز آموزشی در سطح شهر مقدس قم به ارائه خدمات آموزشی کوتاه مدت می پردازیم که در سال گذشته حدود 12000 فراگیر در دوره های آموزشی جهاد دانشگاهی شرکت کردند که پیش بینی می شود این عدد در سال جاری افزایش یابد.

وی با اشاره به فعالیت آموزشی جهاددانشگاهی قم در عرصه بین نهادی و بین بخشی نیز گفت:  اکنون با حدود 30 سازمان، نهاد و دستگاه دولتی و غیردولتی تفاهم نامه‌های همکاری مشترک منعقد کرده‌ایم که کارکنان و خانواده‌های ایشان می توانند از خدمات ما در مراکز آموزشی با تخفیفات مناسبی استفاده نمایند، همچنین کلیه دانشجویان دانشگاه های دولتی استان نیز از خدمات تخفیفی این نهاد انقلابی بهره مند می شوند.

 

 

 

 

 

جلسه صمیمی اعضای معاونت آموزشی با ریاست واحد / جوایز مسابقات کتابخوانی ماه رمضان اهدا شد.

جوایز مسابقات کتابخوانی ویژه روز ولادت امام حسن مجتبی و شب قدر روز دوشنبه 28 خرداد ماه در جمع صمیمی کارکنان معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد استان قم به برگزیدگان اهدا شد.

اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل برای جهاددانشگاهی قم


مدیر کل برنامه ریزی و توسعه آموزش جهاددانشگاهی گفت: طی ۳ سال گذشته و پیگیری های لازم از دفتر امور آزمون های سازمان سنجش و آموزش کشور جهت برگزاری آزمون تافل به عمل آمده، قرار شد جهت برگزاری آزمون تافل در سه استان خراسان رضوی، قم و آذربایجان غربی مجوز لازم صادر شود.

 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسین کلانتری مدیر کل برنامه ریزی و توسعه آموزش جهاددانشگاهی گفت: طی 3 سال گذشته و پیگیری های لازم از دفتر امور آزمون های سازمان سنجش و آموزش کشور جهت برگزاری آزمون تافل به عمل آمده، که طی جلسات مختلف قرار شد برای 8 واحد جهاددانشگاهی مجوز برگزاری آزمون صادر شود. با توجه به این که در اغلب استان ها، دانشگاه ها و موسسات آموزشی مجوز لازم را اخذ نموده اند، در مجموع قرار شد جهت برگزاری آزمون تافل در سه استان خراسان رضوی، قم و آذربایجان غربی مجوز لازم صادر شود.
 
وی در این زمینه افزود: طبق هماهنگی قبلی نماینده سازمان سنجش ازامکانات و تجهیزات واحد قم 25 اردیبهشت بازید به عمل آورد و هم چنین از امکانات وتجهیزات واحدهای استان خراسان رضوی و آذربایجان غربی نیز با حضور نماینده سازمان سنجش بازدید بعمل خواهد آمد.
 
دکتر کلانتری تصریح کرد: هر چند بیش از 20 سال است که دوره های آمادگی آزمون تافل در جهاددانشگاهی برگزار می شود،  ولی برای اولین بار است که مجوز آزمون بین المللی تافل برای جهاددانشگاهی صادر می شود.

 

 

 

 

برگزاري دوره آموزشي امدادگر اورژانس

نخستين دوره آموزشي امدادگر اورژانس در مركز آموزش گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد استان قم، دوره آموزشي امدادگر اورژانس از يكشنبه 3 تيرماه به مدت 75 روز در مركز آموزش گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم برگزار مي شود.

در اين دوره كه به مدت 80 ساعت به صورت تئوري و عملي برگزار مي شود، شركت كنندگان با مباحثي همچون، مروری بر ساختمان و عملکرد بدن، نحوه کنترل علائم حیاتی(v/s) ، اورژانس های رفتاری،  اورژانس های زایمان و .... آشنا مي شوند.

گفتني است به شركت كنندگان در پايان دوره و موفقيت در آزمون گواهينامه جهاددانشگاهي واحد علوم پزشكي تهران اعطا خواهد شد.

مركز آموزش هاي تخصصي گروه علوم پزشكي جهاددانشگاهي قم در خيابان دورشهر، نبش كوچه 20 قرار دارد كه علاقمندان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تماس 37748632 تماس حاصل نمايند.

 

افزایش همکاری های سازمان نظام پزشکی و جهاددانشگاهی استان قم

رئیس و معاونین جهاددانشگاهی واحد استان قم روز صبح پنجشنبه 17 خرداد ماه با رئیس و مدیران سازمان نظام پزشکی استان قم دیدار و گفتگو کردند.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری رئیس این واحد با حضور در دفتر ریاست سازمان نظام پزشکی استان قم پس از ارائه گزارش مختصری از فعالیت های گسترده جهاددانشگاهی آمادگی واحد استان قم را جهت همکاری های همه جانبه با سازمان نظام پزشکی استان اعلام کرد.
 
در این دیدار دکتر عادلی رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با ابراز خورسندی از حضور جهاددانشگاهی در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی کشور به عنوان نهادی مردمی و انقلابی از همکاری با این نهاد انقلابی استقبال کرد.
 
وی گفت: همکارانمان در سازمان به جهاددانشگاهی راغب تر هستند و امیدواریم در برگزاری همایش های باز آموزی رشته های پزشکی و آموزش مهارت های نوین پزشکی با جهاددانشگاهی به تجارب ارزنده ای دست یابیم.

در پایان این جلسه مقرر شد همکاری های سازمان نظام پزشکی و جهاددانشگاهی واحد استان قم با انعقاد تفاهم نامه آموزشی و رفاهی ویژه خانواده های سازمان نظام پزشکی آغاز شود.

 

 

 

 

 

بازدید معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم از مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی

http://www.31654.ir/images/SH/1397/02/IMG_2157.jpg

حجت الاسلام و المسلمین یزدی به همراه جمعی از مدیران دادگستری استان، صبح روز پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه از مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی واحد استان قم بازدید و با مدیران این واحد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، کلیه مراحل فرایند اجرایی "طرح تقویم زندگی ما" از بدو ورود زوجین تا پنج سال پس از گذشت زندگی مشترک در این دیدار شرح داده شد و به تایید معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم رسید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم در این دیدار با ابراز خرسندی از آماده سازی فضای فیزیکی متناسب با اجرای دوره های مشاوره خانواده در مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی گفت: زمینه های همکاری گسترده ای با جهاددانشگاهی داریم و امیدواریم شاهد تجمیع تمامی دوره های مرتبط با ازدواج در این مرکز باشیم.

حجت الاسلام یزدی به توانمندی، ظرفیت بالا و سابقه درخشان جهاددانشگاهی در اجرای دوره های مشاوره ای و سبک زندگی اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی می‌تواند علاوه بر طرح تقویم زندگی ما و آموزش زوجین جوان، به آموزش های پس از طلاق و رجوع زوجین نیز بپردازد.

سعید کاویانی، مدیر کل پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت هدفمندی آموزش های خانواده در جهاددانشگاهی گفت: در ارائه سرفصل های آموزشی خانواده باید به پیشینه آموزشی افراد توجه شود تا از تکرار مکررات و اتلاف وقت فراگیران این دوره ها پرهیز شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان قم در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به همکاری گسترده جهاددانشگاهی با سازمان های مرتبط با ازدواج در استان اشاره کرد و گفت: در این راه با استعانت از خداوند متعال و با همکاری سازمان ها و نهاد های استان گام برمیداریم و با تشکیل کمیته های تخصصی و برگزاری نشست های علمی در استان به استحکام و نحوه دستیابی خانواده به حس خوشبختی کمک خواهیم کرد.

دکتر محمد حیدری افزود: جهاددانشگاهی قم با بهره مندی از آزمایشگاه های تشخیص طبی و جنین شناسی توانایی ارائه کلیه خدمات مشاوره ای به زوجین را دارد و می‌تواند تمام مراحل مشاوره ازدواج و باروری خانواده بدون ارجاع به مراکز دیگر به انجام رساند.

حبیبی معاون آموزشی جهاددانشگاهی قم نیز در این دیدار به ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی ساختمان مرکز آموزشی و طرح تقویم زندگی ما پرداخت و گفت: مرکز آموزش های ازدواج جهاددانشگاهی در سه طبقه مجزا و در سه کاربری آموزشی، اداری و مشاوره ای طراحی و قابل بهره برداری است.

وی با اشاره به تدوین دقیق طرح تقویم زندگی ما افزود: یکی از معزلات در زندگی زوجین بی‌کاری و اشتغال است و در این مرکز دوره های اشتغال محور و مرتبط با کارآفرینی برای علاقه مندان و خانواده های مراجعه کننده تدوین و آماده برگزاری است.

حبیبی همچنین به تفاوت های مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی با دیگر مراکز استان پرداخت و گفت: مراکز مشاوره ای سطح استان عموما بصورت تک محوری فعالیت میکنند و این در حالی است که مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی در محورهای آموزشی، مشاوره ای، فرهنگی و پژوهشی به ارائه خدمت به همشهریان می‌پردازد.

گفتنی است مرکز مشاوره ازدواج جهاددانشگاهی استان قم نبش کوچه 49 خیابان 19دی شهر قم واقع است و آماده ارائه خدمات آموزشی به همشهریان گرامی است.