کمیته آموزشی تخصصی فنی و مهندسی جهاد دانشگاهی تشکیل شد

 به همت معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، کمیته آموزشی تخصصی فنی و مهندسی این نهاد با حضور متخصصین این گروه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، زهرا حبیبی معاون آموزشی این نهاد در اولین جلسه این کمیته ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: نیاز به تشکیل این کمیته از مدت ها پیش در حوزه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی احساس می شد که به حول قوه الهی امروز شاهد تحقق این امر هستیم.

وی با اشاره به رسالت مهم حوزه آموزشی این نهاد انقلابی اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی این کمیته شناسایی خلأهای آموزشی حوزه فنی و مهندسی به خصوص در دوره های میان رشته ای است که امیدواریم با تشکیل این کمیته تخصصی این مهم تحقق یابد.

مهندس داود بیطرفان - دانش آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت ایران - تالیف کتاب هایی در زمینه مکانیک و حتی سایر رشته ها که در آن فرد فارغ التحصیل بتواند تا حدودی با کارهای عملی آشنایی پیدا کنند و ارتباط موثری با بازار کار برقرار نمایند را نیاز امروز فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی دانست و تأکید کرد: تعریف سیستم ها و دوره های روش های عملی و کاربردی برای استفاده فارغ التحصیلان بسیار حائز اهمیت است.

مهندس حمید رمضان دهنوی – فارغ التحصیل مهندسی برق از دانشگاه فردوسی مشهد – نیز عدم عدم محدود کردن آموزش تنها به جامعه مهندسی و اراثه خدمات آموزشی به پیمانکاران و مجریان را مورد تأکید قرار داد و گفت: جهاد دانشگاهی می تواند به ایفای نقش موثری بین علم و صنعت بپردازد و یک رابطه اثربخش بین بین فارغ التحصیلان فاقد تجربه و بازار کار برقرار نماید.

وی افزود: صرف برگزاری کلاس ها به شیوه سنتی نمی تواند پاسخگوی نیاز متقاضیان باشد و باید از سایر روش های جدید مانند دوره های مجازی، کارگاه و .... در این امر استفاده کرد.

دهنوی با تأکید بر لزوم تهیه نظام نامه آموزشی برای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: در صنعت ساختمان بین 110 هزار تا 120 هزار کارگر وجود دارد که آموزش علمی این افراد می تواند تاثیر بسیار مهمی در رشد و پیشرفت صنعت ساختمان داشته باشد.

مهندس ابوالفضل خداداد- مهندسی عمران خود را در دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت کرده است - مهمترین مشکل حال حاضر صنعت ساختمان را  فقدان نیروی انسانی کارآزموده و حرفه ای دانست و تأکید کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش افراد از لحاظ عملیاتی و اجرایی می تواند نقش آفرینی کند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی می تواند مفسر دانشگاه و دروس آن باشد. در واقع جهاد دانشگاهی می تواند زمینه ای برای آماده سازی نیروها باشد.

مهندس علیرضا ابراهیم مظفری- فارغ التحصیل مهندسی معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران – در این جلسه اظهار داشت: بازدید از کارگاه های عملی و اردوهای شهری در زمینه آموزش و یادگیری بسیار مهم و مفید می باشد که این بازدیدها تاثیر بسیار خوبی در فراگیری و یادگیری مطالب مرتبط دارند.

 

صفحه اصلی اخبار کمیته آموزشی تخصصی فنی و مهندسی جهاد دانشگاهی تشکیل شد