آغاز پانزدهمین دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

۱۲ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۹ کد : ۱۲۴۰ اخبار مرکز شماره یک مراکز آموزشی اخبار عمومی
تعداد بازدید:۴۱۶
پانزدهمین دوره آموزشی کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی در مرکز شماره یک جهاد دانشگاهی استان قم با حفظ پروتکل های بهداشتی آغاز شد.
آغاز پانزدهمین دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

در کشورهای پیشرفته، آموزش مستمر کمکهای اولیه به گروههای مختلف جامعه، امری بدیهی و معمول است. در کشور ما با توجه به کثرت وقوع حوادثی نظیر تصادف و حوادث شغلی، سوانح طبیعی نظیر سیل و زلزله و نیز سکته های قلبی و مغزی از یک سو و احتمال تأخیر نیروهای خبره امدادی در محل حادثه برگزاری دور ه هایی در زمینه آموزش کمکهای اولیه و فوریتهای پزشکی را با هدف کاهش آسیبهای ناشی از حادثه ضرورت می بخشد.

از جمله مهارت های فراگیران پس از دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی میتوان به تعریف کمک‌های اولیه، وظایف و خصوصیات امدادگر، ارزیابی از مصدوم و مراحل آن، حمل مصدوم،روش‌های اولیه نجات زندگی یا احیای قلبی ریوی یا - CPR،خفگی و اختلالات تنفسی، شوک و اختلالات قلبی، زخم و خونریزی و جراحت‌های خاص، پانسمان، آسیب‌های اسکلتی، بانداژ و آتل بندی، سوختگی‌ها،مسمومیت‌ها، تزریقات اشاره کرد مدت این دوره آموزشی 56 ساعت است و به صورت تئوری و آموزش پراتیک برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند جهت مشاوره و ثبت نام در دوره های آتی از طریق مراجعه حضوری به مرکز شماره یک جهاد دانشگاهی واقع در بلوار امین کوچه 13 پلاک 15 و یا از طریق تماس تلفنی با شماره های 32918108 و 32918109 زیر با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرمایند.


کانال ارتباطی:@jahadms2


( ۵ )

نظر شما :