اجرای طرح "مهارت ‎آموزی سربازان" در استان قم

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴ کد : ۱۵۶۲ اخبار دسته اول اخبار عمومی
تعداد بازدید:۴۳۷
سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم با اشاره به اجرای طرح سرباز ماهر در استان قم عنوان کرد: اجرای این طرح از ۲۲ مردادماه در قم آغاز و با استعانت خداوند متعال و همکاری نیروهای مسلح استان تا نیمه شهریور بیش از ۳۰درصد آن انجام شده است.
اجرای طرح "مهارت ‎آموزی سربازان" در استان قم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم علی حسینی در خصوص طرح "مهارت‌آموزی سربازان" عنوان کرد: این طرح در راستای آموزش مهارت‌های کاربردی به نیروهای وظیفه طی تفاهم‌نامه‌ای بین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و وزارت ورزش و جوانان طراحی شده است و جهاد دانشگاهی در مقام بازوی اجرایی طرح در آن حضور و فعالیت دارد.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم در خصوص محتوای طرح اظهار کرد: این طرح 2 دوره مهارت‌های شغلی و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی را در بر دارد که مجموعا شامل 18 سرفصل در قالب 80 ساعت کلاس آموزشی است.

حسینی گفت: از جمله مهارت‌های شغلی می‌توان به مهارت‌های رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، کسب و کارهای خانگی، راه اندازی کسب و کارهای خرد، بازاریابی و فروش اشاره کرد و مهارت‌های زندگی نیز سرفصل‌هایی از جمله مهارت‌های تفکر خلاق و حل مسئله، ارتباط موثر، تفکر انتقادی و مبانی ازدواج را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح مذکور از بهمن ماه 98 در قم آغاز شده بود و به دلیل همه‌گیری کرونا در همان ابتدای امر متوقف شد، ادامه داد: در مردادماه سال جاری بعد از برگزاری جلسات هماهنگی با نمایندگان نیروی انتظامی، سپاه و ارتش، اجرای دوباره طرح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی افزود: اجرای طرح مهارت‌آموزی سربازان با حضور گروهی از نیروهای وظیفه سپاه استان از 22 مردادماه در محل سپاه حضرت علی بن ابی طالب(ع) آغاز شد و با اضافه شدن دو گروه دیگر ان شاء الله در هفته آینده با برگزاری آزمون پایانی سهمیه آموزشی سپاه تکمیل خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه سهمیه آموزشی نیروهای مسلح استان 350 نفر نیروی وظیفه است، اضافه کرد: یک دوره نیز برای سربازان وظیفه ارتش استان برگزار شده است و با این حساب می‌توان گفت که 30درصد از طرح در استان اجرایی شده است.

 

کلید واژه ها: سرباز ماهر


( ۲ )

نظر شما :