زمینه‌های همکاری‌ جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بررسی شد

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۱ کد : ۱۴۹۰ دیدار ها اخبار دسته اول
تعداد بازدید:۳۰۵
در دیدار مدیر تجاری‌سازی و امور فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم زمین‌های همکاری‌ این دو نهاد بررسی شد.
زمینه‌های همکاری‌ جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بررسی شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم جواد گائینی مدیر تجاری‌سازی و امور فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با حضور در دفتر معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان قم با علی حسینی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم دیدار و پیرامون همکاری‌های مشترک گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار حسینی ضمن معرفی زمینه‌های فعالیت‌ جهاد دانشگاهی در عرصه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی به حضور جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: دفاتر شعب جهاد دانشگاهی در 6 دانشگاه استان فعال هستند و بیش از 3300 دانشجو عضو جهاد دانشگاهی هستند، همچنین بسیاری از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان با جهاد ارتباط علمی دارند که پیوند عمیق و محکمی را میان جامعه دانشگاهیان استان و جهاد دانشگاهی ایجاد کرده است.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی قم در ادامه به فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی در استان قم اشاره کرد و گفت: شاخص‌ترین فعالیت پژوهشی جهاد دانشگاهی قم در حوزه درمان ناباروری است و مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی واحد استان قم (مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری رویا) از معتبرترین و موفق‌ترین مراکز کشور در امر درمان ناباروری است.

وی همچنین به فعالیت های آموزشی جهاد دانشگاهی قم اشاره کرد و افزود: مرکز زبان، مرکز علوم انسانی، مرکز علوم پزشکی و مرکز فناوری اطلاعات مراکز آموزشی فعال جهاد دانشگاهی هستند.

در ادامه یاسر شریفی مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال جهاد دانشگاهی قم نیز با معرفی دفتر اشتغال جهاد زمینه ها و نحوه همکاری مشترک با پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را تشریح کرد و گفت: در این سازمان  مشاوره های کسب و کار و کارآفرینی، آموزش های شغل محور و توانمندسازی شغلی و هدایت فعالیت‌های شغلی و نیز در حوزه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی انجام می‌شود.

وی به فعالیت های مرکز نوآوری و شتابدهی اشاره کرد و افزود: این مرکز با جذب ایده‌های دانشجویان و دانش آموختگان و حمایت از آنها و نیز طراحی محصول اولیه و توسعه فناورانه محصول و عرضه به بازار فعالیت می کند.

جواد گائینی نیز با بیان اینکه ماموریت اصلی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بومی سازی علوم انسانی با رویکرد اسلامی است، عنوان کرد: پژوهشگاه مجموعه‌ای حوزوی زیرنظر وزارت علوم است که با 11 گروه پژوهشی در استان قم فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: گروه تجاری‌سازی و امور فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در حوزه حمایت از استارتاپ‌ها، کسب و کارها، رویدادها و ... با رویکرد علوم انسانی و اسلامی فعالیت می کند که می‌تواند سبب شکل گیری همکاری های مشترک خوبی در این زمینه با جهاد دانشگاهی شود.

مدیر تجاری‌سازی و امور فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه انجام طرح های پژوهشی مشترک را مورد توجه قرار داد و بر فراهم سازی مقدمات انعقاد تفاهم نامه و آغاز هرچه سریعتر همکاری‌های مشترک تاکید کرد.

کلید واژه ها: پژوهشکده حوزه و دانشگاه


نظر شما :