برای نخستین بار؛

برگزاری کارگاه هوش مصنوعی در جهاددانشگاهی واحد استان قم

تعداد بازدید:۱۴۶
نخستین کارگاه تخصصی هوش مصنوعی روز پنجشنبه با حضور علاقمندان به این حوزه در مرکز فناوری اطلاعات جهاددانشگاهی واحد استان قم برگزار شد.
برگزاری کارگاه هوش مصنوعی در جهاددانشگاهی واحد استان قم

به گزارش معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی واحداستان قم، سرپرست معاونت آموزشی و کارآفرینی جهاددانشگاهی قم روز پنجشنبه در این خصوص پیشرفت هوش مصنوعی در حوزه های متفاوت و ورود تکنولوژی به زندگی مردم را مورد توجه قرار داد و افزود: این علم در حوزه های مختلف، منفعت های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

یاسر شریفی تدوین، برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی در حوزه هوش مصنوعی، برگزاری نشست ها و کارگاه ها با محوریت هوش مصنوعی، شناسایی و آموزش افراد مستعد در این حوزه و اتصال آنها به بازار کار را از مهمترین اهداف دپارتمان هوش مصنوعی جهاد دانشگاهی قم عنوان کرد.

وی همچنین به شروع رسمی فعالیت دپارتمان تخصصی هوش مصنوعی از ابتدای آذرماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: هسته اصلی این کارگروه شامل وحیدغفاریان (مدیر دپارتمان)، حسین ملاعسگری (دبیر دپارتمان)، مجتبی شمس، مبارکه سادات حائری، فاطمه هزارخانی،سمیه مطیع، زهرا محمودی، سیدحسین شکراللهی و مائده غریب از متخصصان حوزه های مختلف IT و از مدرسان و فعالان عرصه آموزش فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم تشکیل شده است.

سرپرست معاونت آموزش جهاددانشگاهی قم، ادامه داد: مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین سازمان های متولی امر آموزش های تخصصی این حوزه در استان، اقدام به ایجاد گروه تخصصی هوش مصنوعی با رویکرد آموزش های اشتغال محور نموده است.

شریفی خاطرنشان کرد: از آغاز به کار این دپارتمان تاکنون بیش از 30 عنوان دوره و کارگاه در حوزه های مختلف هوش مصنوعی تدوین و آماده برگزاری گردیده است.

علاقه مندان برای شرکت در این دوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به صورت حضوری از ساعت 8 الی 20 به آدرس بلوارمنتظری کوچه 28 و یا غیرحضوری با شماره تلفن مرکز 02531654 و یا از طریق کانال ایتا و اینستا qom_ai@ و یا آدرس سایت qomai.jde.ir/fa در ارتباط باشند.

هوش مصنوعی یا  Artificial intelligenceکه به طور مخفف آن را AI نیز می‌نامند، در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد.

بهترین تعریفی که تاکنون از هوش مصنوعی ارائه شده بدین شکل است که هوش مصنوعی یا ARTIFICIAL INTELLIGENCE  شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد.

هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد.

 

کلید واژه ها: هوش مصنوعی، یاسر شریفی اشتغال معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم


نظر شما :