آرشیو اخبار

آمادگی آزمون اِم اِس آرتی MSRT Preparation

آمادگی آزمون اِم اِس آرتی MSRT Preparation

در چند سال اخیر، به دلیل گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی، به ویژه دوره های دکتری، در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره ها، آزمون های مختلفی به منظور ارزشیابی توانمندی های زبان انگلیسی داوطلبین، در داخل کشور برگزار می شود. یکی از این آزمون ها (MSRT) است که به وسیله سازمان سنجش برگزار می شود. عنوان آزمون مخفف اسم وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری است. این آزمون مهارت های خواندن و درک مطلب، واژگان، درک مطلب شنیداری و گرامر را مورد ارزشیابی قرار می دهد. دوره آمادگی آزمون اِم اِس آرتی برای آماده سازی داوطلبین شرکت کننده در آزمون های تحصیلات تکمیلی داخل کشور برگزار می گردد.

ادامه مطلب
زبان آلمانی

زبان آلمانی

گسترش ارتباطات در جهان، توسعه و پیشرفت علوم مختلف و ورود شبکه جهانی اینترنت به کلیه عرصه های اطلاعاتی و ارتباطی فراگیری زبانهای خارجی را امری اجتناب ناپذیر ساخته است. روند رو به رشد علوم مختلف و به تبع آن توسعه تکنولوژی و صنعت و نیاز دانشجویان بالاخص دانشجویان گروههای فنی به استفاده از منابع و مراجع و گذراندن دوره های تخصصی در کشورهای آلمانی زبان و بالاخره علاقه مندی شخصی فراگیران به آموختن زبان آلمانی حاکی از ضرورت برگزاری این دوره آموزشی است.

ادامه مطلب
زبان فرانسه

زبان فرانسه

زبان فرانسه با گذشته ای غنی و برجسته در زمینه های ادبی و فرهنگی از دیرباز مورد توجه دانش پژوهان و محققان بوده است. در دهه های اخیر گستردگی مراکز دانشگاهی در کشور فرانسه، خیل عظیمی از جوانان کشورمان را به سوی خود کشانده و هم اکنون بسیاری از دانشجویان کشورمان در این مراکز به کسب علوم مختلف مشغول هستند. از طرفی، بسیاری از منابع اصلی علوم، به زبان فرانسه نگاشته شده است که استفاده از آنها چه در سطح کلان و چه در سطح خرد، مستلزم دانستن این زبان است.

ادامه مطلب
آمادگی آزمون آی اِلتس  IELTS Preparation

آمادگی آزمون آی اِلتس IELTS Preparation

IELTS یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که قبولی در آن شرط ورود به بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان محسوب می شود. با توجه به وجود تقاضای گسترده جوانان کشور برای ورود به این گونه دانشگاه ها و استفاده از تجربیات علمی و فناوری آنها برای پیشبرد اهداف کشور، برگزاری دوره آمادگی آزمون آی اِلتس ضروری به نظر می رسد.

ادامه مطلب
آمادگی آزمون تافل آی بی تی TOEFL iBT Preparation

آمادگی آزمون تافل آی بی تی TOEFL iBT Preparation

هم زمان با پیشرفت تکنولوژی و نیاز کشورها به نیروهای مجرب و متخصص به ویژه در کشور ما که دوران سازندگی خود را سپری می کند، استفاده از تجربیات علمی سایر کشورها امری کاملا ضروری است. برای استفاده از تجربیات و اندوخته های علمی کشورهای دیگر، لازم است برخی از دانشجویان ما در دانشگاه های معتبر دیگر کشورها حضور یافته و به ادامه تحصیل بپردازند. هم اکنون، قبولی در آزمون تافل آیی بی تی یکی از شرایط ورود به تعداد زیادی از دانشگاه های خارج از کشور میباشد. دوره آمادگی آزمون تافل آیی بی تی برای آماده سازی این گروه از داوطلبین برگزار می گردد.

ادامه مطلب
گرامر زبان انگلیسی English Grammar

گرامر زبان انگلیسی English Grammar

مقدمه: آموزش گرامر نمی‌تواند به عنوان یک هدف مستقل در آموزش زبانهای خارجی تلقی شود، بلکه این نوع آموزش میتواند به فراگیران دورههای مختلف زبان انگلیسدی، از جملده دوره زبدان انگلیسدی بزرگسالان، فرصت دهد تا ضعفها و کاستی‌های مربوط به دستور زبان خود را مرتفع سازند. به عبارت دیگر، دوره آموزشی گرامر زبان انگلیسی به عنوان یک دوره مکمل برای دیگر دورههای زبان انگلیسی تلقی می‌شود.

ادامه مطلب
مهارتهای یادگیری زبان انگلیسی  English Language Learning Skills

مهارتهای یادگیری زبان انگلیسی English Language Learning Skills

مقدمه: قالبا فراگیران زبانهای خارجی انتظار دارند زبان مربوطه را در کالسهای درس فراگیرندد. این در حالی است که فرصتهای محدود کلاسی برای تحقق این هدف اصالا کافی نیست. به عبارت دیگر، اصلی ترین کارکرد کلاسهای درس زبانهای خارجی آموزش مهارتها و اصول یادگیری این زبانها و آشنا کردن فراگیران با منابع آموزشی است. بر این اساس، برگزاری دوره مهارتهدای یادگیری زبان انگلیسی برای فراگیران این زبان ضروری به نظر میرسد.

ادامه مطلب
نگارش پیشرفته زبان انگلیسی ( Advanced English Writing )

نگارش پیشرفته زبان انگلیسی ( Advanced English Writing )

مقدمه: برخی از فراگیران سطوح پیشرفته زبان انگلیسی و حتی برخی از فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در نگارش به زبان انگلیسی تبحر لازم را ندارند. این دسته افراد به دنبال فرصتی هستند تا مهارت نوشتاری خود را تقویت نمایند. دوره نگارش پیشرفته زبان انگلیسی پاسخگوی نیاز این افراد بوده و آنها را با زیرساخت‌های نگارش به زبان انگلیسی و اصول مقاله نویسی به روش علمی آشنا میکند.

ادامه مطلب
بحث آزاد به زبان انگلیسی  (Free Discussion in English)

بحث آزاد به زبان انگلیسی (Free Discussion in English)

مقدمه: فراگیران سطوح متوسط و پیشرفته دورههای آموزشی زبان انگلیسی نیاز به فرصتهای بیشتری برای تمرین مکالمه و استفاده عملی از مهارت های زبانی خود دارند. آنها با شرکت در دوره آموزشی بحدث آزاد بده زبان انگلیسی میتوانند به درونی سازی ساختارها، واژگان و اصطالحات پیش آموخته زبانی و ییر فعال ذهنی خود پرداخته و خود را در مهارت گفتاری و شنیداری توانمند تر سازند. از سوی دیگر، برخی از فار التحصیلان دورههای آموزشی زبان انگلیسی بدلیل عدم ارتباط با زبان انگلیسی، بویژه عدم استفاده از مهارت گفتاری، به مرور آموخته‌های خود را فراموش می‌کنند. دوره آموزشی بحث آزاد به زبان انگلیسی میتواند به تثبیت و تقویت مهارت گفتاری این دسته از افراد نیز کمک کند.

ادامه مطلب